poniedziałek, 27 lutego 2012

Nowa strona Uniwerek.TV

Ostatnie dwa miesiące przebiegały pod znakiem prac nad nową stroną Studenckiej Telewizji Internetowej Uniwerek.TV. Tworzenie specyfikacji, ustalanie szczegółów, później prace graficzne i programistyczne, a na koniec wprowadzanie wszystkich materiałów, tworzenie i korekta treści...

Udało oddać się w ręce widzów efekt całkiem nieźle satysfakcjonujący. Wciąż jeszcze trochę błędów i niedociągnięć można odnaleźć, ale mimo wszystko, strona internetowa wreszcie stanęła na profesjonalnym poziomie. 

Poprzednia strona postawiona była na WordPressie, którego osobiście nie lubię - przynajmniej przy większych serwisach. Jest w porządku dla stron prostych, blogowych. U nas natomiast, mamy treści różnego rodzaju - wideo, zdjęcia, artykuły... Dodatkowo wszystko się przenika i strona ma być jak najbardziej interaktywna. Dlatego postawiliśmy tym razem na Joomle. Dzięki modułowi K2, możemy odpowiednio budować treści łącząc wideo, zdjęcia i artykuły w spójne całości.

Utworzyliśmy także całkiem nową kategoryzację istniejących materiałów. Jako telewizji studenckiej, najbliższe są nam tematy związane ze studiami i szeroko pojętą kulturą. Można oglądać relacje z poprzednich edycji Juwenaliów Uniwersytetu Warszawskiego (2010 i 2011). Na ten rok planujemy jeszcze większą relację, szczegóły już wkrótce :) 

Zapraszam do testowania (no i oczywiście odwiedzania) naszej strony internetowej www.uniwerek.tv i będę wdzięczna za uwagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz